fbpx ПРИГОДИ Д.Д. КАЗАНОВА У ЛЕОПОЛІ | Welcome to Lviv

You are here

ПРИГОДИ Д.Д. КАЗАНОВА У ЛЕОПОЛІ

Цікаві історії та легенди завжди прикрашають екскурсії: викликають посмішку на устах туристів, додають атмосфері легкості та невимушеності.

Саме тому, проходячи від Площі Ринок до Домініканського собору (церкви Пресвятої Євхаристії) вулицею Ставропігійською, зазвичай привертаю увагу туристів до будівлі під номером 7, де знаходиться ресторан «Казанова». Звичайно, після розповіді, є охочі відразу припинити екскурсію та й податися в пошуки мандрів до самого ресторану. Хоч не залишає туристів байдужими вже той факт, що поет і математик, дипломат і музикант, а ще – завзятий картяр, відчайдушний дуелянт, таємний агент, і найголовніше – славнозвісний звабник жінок Джованні Джакомо Казанова бував у Львові.

Отож, у 1766 році венеціанський авантюрист завітав до міста Лева. З його нотаток, які довгий час було заборонено друкувати, оскільки вони вважались непристойними, дізнаємось: «Я прибув до Леополя, що вони називають Лємбергом, через шість днів після виїзду з Варшави, бо на кілька днів затримався в Замостє, у графа Замойського. У Леополі спинився в трактирі, звідки довелося виїхати, аби оселитися в домі славної кастелянші каменецької, великої супротивниці графа Броницького, короля і всієї його партії. Я гостював у неї протягом тижня, втім не можна сказати, щоби для обопільного задоволення, бо вона висловлювалась тільки польською та німецькою мовами».

Кілька днів Казанова мандрував по околицях Львова, зокрема їздив «до Кристианополя (теперішнього Червонограду), де проживав славний воєвода київський Потоцький, який був колись одним із фаворитів імператриці російської Анни Іоанівни. Вельможа усе ще був вродливий, тримав пишний двір. У Кристианополі я обходжував панну воєводшу, яка зовсім не спускалась до вечері, а молилась без перепочинку в своїй кімнаті….».

«У Леополі, - продовжує великий авантюрист, - я тиждень бавився з чарівною панянкою, яка через деякий час спромоглася так приворожити графа Потоцького, що він…одружився з нею».

Хоча висновок Казанови достатньо несподіваний: «Назагал жінки в тих краях не вродливі». Отакої…

До речі, слід зазначити, що «донжуанський» список Казанови не так вже й вражає: 122 жінки за 39 літ, тобто всього по три любовних пригоди на рік!

Підготувала:  Когут Юлія (екскурсовод групи “Travellviv”), квітень.2012р.

Booking a tour:

+38 097 204 80 74 (Viber)