українська русский en pl de fr

Моцарт у Львові?!

 
Моцарт у ЛьвовіСаме так, Моцарт був у Львові!
Але мова йде не про великого композитора Вольфганга Амадея Моцарта, а про його сина Франца Ксав’єра Вольфганга Амадея Моцарта, який усе життя прожив ніби у тіні свого геніального батька.
Саме він, молодший син великого Моцарта, піаніст, учитель музики, диригент і композитор, зробив вагомий внесок в європеїзацію мистецького життя в Галичині.
Прибувши до Галичини за контрактом як гувернер у 1808 році, Франц Ксав’єр тоді й гадки не мав, що затримається тут на цілих 30 років і проведе на Львівщині (і у Львові зокрема – з 1813 року) найбільшу і найпліднішу частину свого життя. Тут — у нас — син Моцарта творив музику!
Саме у Львові Моцарт-молодший скомпонував низку фортепіанних, ансамблевих, вокальних творів, виступаючи як піаніст, а також зі скрипалями К.Ліпінським, Ф.Мазасом, Й.Качковським та ін.
У жовтні 1826 року Франц Ксав’єр заснував Хорове товариство ім. Св. Цецилії. Воно стало першим музичним товариством у Львові європейського зразка, про діяльність якого схвально відгукувалася тогочасна преса. Товариство започаткувало в місті традиції розвитку хорової музичної культури і загального піднесення мистецького професіоналізму до європейських критеріїв.
5 грудня 1826 року у греко-католицькій церкві Св. Юрія хор Товариства Святої Цецилії уперше виконав католицьку месу — безсмертний «Реквієм» до 35-річчя від дня смерті батька Франца Ксав’єра — геніального Вольфганга Амадея Моцарта. На згадку про це сьогодні праворуч від входу до собору Святого Юра вмонтовано й освячено пам’ятну таблицю з портретом Франца Ксав’єра Вольфганга Амадея Моцарта.

 

Екскурсовод Юлія Когут. 18.08.2011

При використанні статті обовязкове посилання на сайт www.travellviv.com

До списку статей

 

Моцарт у Львові, пам'ятна дошка

 
    2008-2012 travellviv - .